Найкраща подушка для сну - як вибрати

Зміст

Останнім часом люди стали з великою увагою ставитися до вибору постільних речей. Особливого значення надають таким речам, від яких залежить правильне положення тіла під час сну і, як наслідок, гарне самопочуття після пробудження. Правильна подушка для сну – одна з головних умов здорового повноцінного відпочинку. Але що ми знаємо про вибір подушки?

Головні критерії вибору подушки для сну

Раніше всі подушки були стандартного розміру та виготовлялися з однакових матеріалів. Сьогодні покупець може обирати. Однак великий вибір створює свої складнощі. Як визначити, яка подушка найкраще підходить для сну? За якими параметрами слід оцінювати подушки?

Якісні подушки для сну рекомендується вибирати за такими критеріями:

  1. Розмір та висота.
  2. Жорсткість.
  3. Форма.
  4. Наповнювач.
  5. Індивідуальна нестерпність матеріалів (схильність до алергії) у споживача.
  6. Особливості догляду.

Розкажемо докладніше про особливості вибору щодо кожного з перерахованих параметрів.

Головні критерії вибору подушки

Розмір та висота подушки

Люди старшого покоління звикли до того, що подушка має квадратну форму та стандартний розмір: доросла подушка – 7070 см, дитяча – 5050 см. Останнім часом поряд із квадратними, все більш популярними стають моделі євро розмірів:

  • подушка 50*70 см – дорослий варіант;
  • 40*60 см – євро стандарт дитячої подушки.

При виборі розміру можна керуватися власними навичками або орієнтуватися на розміри постільної білизни. Найважливіший параметр – висота виробу. В такому випадку велике значення мають індивідуальні особливості статури людини та те, в якій позі вона зазвичай спить.

Правила вибору подушки для сну за висотою:

  • якщо ви зазвичай спите на боці, потрібно вибирати подушку по ширині плеча – приблизно 10-14 см за висотою;
  • тим, хто зазвичай спить на спині, потрібна нижча подушка - 8-10 см заввишки;
  • якщо ви спите і на спині, і на боці, потрібно вибрати середній за висотою варіант – 10-13 см;
  • любителям спати на животі потрібна тонка подушка для сну - 6-8 см.

При виборі подушки по висоті також потрібно враховувати жорсткість матраца: чим м'якше матрац, тим нижче подушка.

Жорсткість подушки для сну

Вибираючи жорсткість подушки теж потрібно враховувати звичну позу під час відпочинку:

  • м'яка подушка ідеально підійде тим, хто спить переважно на животі;
  • подушка середньої жорсткості - хороший варіант для любителів спати на спині;
  • жорстка подушка - оптимальний вибір для тих, хто спить в основному на боці, тому, що у цій позі потрібна надійна підтримка для шиї та голови, а також жорсткі подушки рекомендується купувати людям з шийним остеохондрозом.

Жорсткість подушки залежить від того, який матеріал використовується в ній як наповнювач.

Рекомендовані товари

Який наповнювач подушки краще?

Наповнювач у подушці впливає не тільки на жорсткість, гнучкість, але і на термін служби виробу. Усі матеріали-наповнювачі поділяються на дві категорії:

  • натуральні;
  • синтетичні.

Натуральні – це пух, перо, бамбукове волокно, шерсть, гречане лушпиння. Синтетичні наповнювачі – синтепон, силікон, холлофайбер, мікрогель, тинсулейт та ін.

Натуральні наповнювачі – особливості та переваги

Подушка пух-перо

Зазвичай використовується качиний або гусячий пух та пір'я. Декілька причин купити подушку пух перо: відмінна повітропроникна здатність, терморегуляція та гігроскопічні властивості, пружність, екологічність.

Бамбукове волокно

Подушка з бамбука має середню жорсткість, забезпечує хорошу підтримку для шиї та голови, не викликає алергії, добре проводить повітря, не збивається в грудки, добре вбирає та віддає вологу.

Бавовна

Бавовняні подушки - не найпрактичніша річ, тому що наповнювачем в них є, по суті, вата, а цей матеріал дуже примхливий і в експлуатації, і у догляді. Подушка, набита бавовною, швидко втрачає форму, її не можна прати звичайним способом. Термін служби виробу не перевищує 2 років.

Наповнювач з гречаного лушпиння

Дуже популярний вид наповнювача. Головна перевага – це екологічно безпечна, антиалергенна подушка. Термін служби – до 4 років.

Характеристики та переваги синтетичних наповнювачів

Силікон

Силіконова подушка коштує недорого, проста у догляді, м'яка, пружна, добре пропускає повітря.

Холлофайбер

Ще один різновид поліестеру, який відрізняється особливою формою волокон (у вигляді кульок), що робить матеріал більш зносостійким. Ще одна значуща перевага, яку матиме подушка холлофайбер 70*70 – ціна.

Мікрогель

Синтетичний аналог гусячого пуху. Мікрогелеві подушки коштують недешево, проте мають відмінні експлуатаційні характеристики, тривалий термін служби (до 10 років) та підходять людям з алергією.

Синтепон

Практичний синтетичний матеріал, який вбирає запахи, добре проводить повітря, спокійно переносить прання у пральній машині. Мінус – відносно швидко втрачає пружність та форму.

Натуральні наповнювачі для подушек

Якої форми вибрати подушку

Сучасні подушки відрізняються як наповнювачами, а й формою. При цьому навіть однакові на вигляд подушки можуть відрізнятись за характеристиками. Класичні вироби мають квадратну чи прямокутну форму.

Звичайна на вигляд подушка може бути виготовлена з матеріалу Memoryform (подушка з ефектом пам'яті). Її особливість полягає в термочутливості наповнювача, який має спінену структуру та набуває форми тіла сплячої людини в місці зіткнення, забезпечуючи підтримку голови та шиї з усіх боків. За відчуттями така подушка здається дуже м'якою, як і подушка з гусячим пухом, проте, на відміну від пухової, вона забезпечує підтримку і дає м'язам розслабитися. З цієї ж причини купити подушку з пам'яттю рекомендують людям із порушеннями в шийному відділі хребта, тим, хто працює сидячи, лежачим хворим.

Memoryform – різновид ортопедичних подушок. Подушка ортопедична - модель, яка забезпечує підтримку шиї та голови сплячого в правильному положенні, в якому зберігається правильна постава, не відбувається затискання, нормально циркулює кров і мозок отримує повноцінне живлення протягом сну. Такий ефект досягається шляхом використання пружного наповнювача, який зберігає форму незалежно від того, як часто людина змінює своє становище. Якщо ви хочете легко прокидатися вранці, почувати себе відпочилими та повними сил, рекомендуємо купити ортопедичну подушку.

Подушки анатомічні бувають з латексу та інших пружних матеріалів різної форми – у вигляді хвилі, з поглибленням для голови та ін.

Як вибрати подушку для людей з алергією

Людині, яка страждає від алергії, потрібно купити антиалергенну подушку. Як правило, виробники роблять відповідну позначку на упаковці, але навіть без неї можна правильно підібрати приладдя для сну, якщо знати склад виробу та властивості сучасних наповнювачів.

Алергікам не підійде подушка перова, тому що в наповнювачі може завестися пиловий кліщ, продукти життєдіяльності якого можуть спричинити алергію. Вважається, що синтетичні матеріали є гіпоалергенними, проте при їх виборі потрібно також враховувати матеріал чохла. Важливо, щоб він був натуральним і добре проводив повітря. Ідеальні гіпоалергенні подушки, на думку експертів, – із натуральним наповнювачем із бамбукового волокна.

Рекомендовані товари

Рекомендації щодо догляду за подушками для сну

Догляд за подушкою залежить від типу наповнювача. Інструкцію з догляду виробники вказують на етикетці виробу.

Рекомендації щодо використання подушок для сну:

  • не можна лягати спати з мокрим волоссям;
  • залежно від наповнювача, подушку для сну потрібно міняти кожні 3-4 роки;
  • потрібно замінити подушку, якщо ви систематично не висипаєтеся, після сну відчуваєте біль у шиї, головний біль.

Як чистити подушки з різних матеріалів:

  • подушки пір'яні потрібно регулярно просушувати та провітрювати, чистити пір'я окремо від напірника 1-2 рази на рік;
  • бамбукові, силіконові, синтепонові подушки можна прати в машинці, а щоб синтетичний наповнювач не збивався, в барабан машинки рекомендують покласти пару тенісних м'ячиків;
  • вовняні подушки можна прати у холодній воді на делікатному режимі.

При правильному догляді пір'яні подушки можуть прослужити та 10, і 15 років. Подушки для сну із синтетичними наповнювачами бажано змінювати не рідше, ніж 1 раз на 2 роки.

Коментарі (0)

Немає коментарів

Новий коментар