Жакардове покривало


Якщо ви не звикли до компромісів у питаннях затишку та комфорту, вважаєте, що ліжко повинна виглядати по-королівськи, зверніть увагу на жаккардовое покривало - вінець сучасної текстильної промисловості. Це матеріал закохує в себе рельєфною фактурою, на якій вишивка виглядає та відчувається об'ємною. В інтер'єрі вироби з жаккарда виглядають виразно та органічно, особливо якщо за основу оздоблення взяті такі напрямки, як неокласицизм, готика, ампір, вікторіанський стиль.

Коли висловлюють бажання придбати ковдру стьобану, то мають на увазі саме жаккард. По-перше, матеріал настільки щільний, що тільки наскрізний декор на ньому виглядає помітно. По-друге, стьобка, вишивки, створюють дивовижний оптичний ефект: тканину їх обрамляє НЕ притискається до основи, а навпаки виступає над ним, тим самим формуючи славнозвісну фактуру.

Чому покривало жакардове, носить настільки вишукане та в той же момент дивну назву, співзвучну, то чи з видом строкатих папуг, то чи з французької випічкою? У цих асоціаціях ховається частина істини. Історики приписують винахід благородного текстилю французу Ж.М.Жаккарду, який винайшов перший у світі ткацький верстат, що дозволяє об'єднати кілька видів плетіння волокна. Новинка сподобалася французької знаті, та перші 200 років була доступна тільки самим заможним європейцям.

Сьогодні, завдяки автоматизації процесів, жакардові покривала доступні всім без винятку. Так, вони як та раніше дорожче «однокласників», але тепер різниця вимірюється десятками відсотків, а не порядками (в десять разів), як раніше.

Особливості жакардових покривал

Є у жакардових виробів одна особливість - вага. Через щільності матеріалу та багатошаровості тканини, такий текстиль важче бавовняних та синтетичних варіантів. Якщо при виборі цей нюанс критичний, кращі купити ковдру холлофайбер недорого - гроші заощадите, та проблему ваги зніміть з порядку денного.

Тим же, хто любить покривала жаккард, в тому числі та за солідну вагу, у нас є кілька порад по догляду за аристократичною тканиною, але перед тим, як це зробити, звернемо увагу читачів на той факт, що на ринку зустрічається кілька різновидів жаккарда:

  • Комбінований з вовною. Легкий, теплий, але позбавлений різноманітності відтінків.
  • Дует з шовком. Тонкий, також не дуже важкий. Дизайн - вишуканий.
  • Жаккард-атлас. Шляхетна класика. Двосторонній матеріал, що володіє солідною вагою та таким же зовнішнім виглядом. Застосовується не тільки для пошиття покривал, але та штор, гобеленів.
  • Комбі сатин. Практична, не мнеться тканину, підходяща, в тому числі та для кухонного застосування.

Є ще стрейч версія, але таке сировина використовується в пошитті одягу, так як для постільної білизни вона недостатньо щільна та зносостійка.

Вибираємо відповідне покриття для м'яких меблів

Якщо вибираєте жакардові покривала на диван, звертайте увагу на значення щільності. Для таких цілей краще за все брати тканину, щільністю 300-450 г/м². Матеріали з аналогічними показниками (а то та нижче) використовуються для оббивки матраців.

Для ліжка не обов'язково брати надміцний, зносостійкий варіант. Як показує аналіз асортименту в даній ніші, жакардові покривала на ліжко, мають щільність ворсу 150-250 г/м², чого цілком достатньо для довгострокової експлуатації.

Вся ця технічна інформація наведена виключно для того, щоб ви могли краще розбиратися в нюансах товару, але, по суті, заглиблюватися в це ви не зобов'язані. Ми рознесли товари за категоріями, додали опис, налаштували систему пошуку за ключовими параметрами, одним словом зробили все, щоб спростити вибір, звівши його до пари кліків.


Фільтр
Ціна
грн. грн.
Виробники
Показати все Приховати
Країна
Тип покривала
Колір
Тканина покривала
Розмір покривала
Склад
Фільтр